Year of Planetary Defence 1

Європейське космічне агентство (European Space Agency, ESA) схвалило оголошення Організацією Об’єднаних Націй 2029 року Міжнародним роком обізнаності про астероїди та планетний захист (International Year of Asteroid Awareness and Planetary Defence). Ініціатива сприятиме міжнародній співпраці у сфері захисту планети та інформуватиме громадськість про ризики і можливості, пов’язані з навколоземними астероїдами.

Нові веб-сторінки, присвячені картографуванню нашого нічного неба та дослідженню його чудес.

88 Constellations 1

Національна науково-дослідницька лабораторія оптичної та інфрачервоної астрономії (National Optical-Infrared Astronomy Research Laboratory, NOIRLab) Національного наукового фонду (National Science Foundation, NSF) Сполучених Штатів Америки започаткувала проєкт 88 Constellations (88 сузірї’в). Це колекція безкоштовних зображень із високою роздільною здатністю, які можна завантажити безплатно, усіх 88 сузір’їв, визнаних Міжнародним астрономічним союзом (International Astronomical Union, IAU). До колекції, як складову проєкту, також додано найбільшу світлину нічного неба. Вона у вільному доступі.

Програма для планетарію, яку фінансує Національний науковий фонд США, тепер доступна для безкоштовного завантаження в Інтернеті

Big Astronomy Planetarium Show 1Big Astronomy: People, Places, Discoveries (Велика астрономія: люди, місця, відкриття) — це відзначена нагородами двомовна планетарська програма, яка переносить глядачів за лаштунки деяких чилійських обсерваторій світового рівня. Познайомтеся з людьми, які працюють із найсучаснішими телескопами, завдяки цьому художньому фільму, який тепер безкоштовний і доступний для завантаження з інтернету.

Discover ESA Live

Нова платформа для прямих трансляцій через інтернет надихає, ніж будь-коли раніше, наступне покоління вчених, інженерів і астронавтів, наближаючи дива космосу до класних кімнат. Школи по всій Європі запрошено вирушити в цю космічну подорож!

Запитання: «Що за космосом?» — Піп (Pip), чотири роки, Північний Йоркшир, Великобританія

What is after space 1

Це стаття з Curious Kids (Допитливі діти), нової серії, орієнтованої на дітей. The Conversation (мережа некомерційних засобів масової інформації — Ред.) просить дітей надсилати запитання, на які вони хотіли б отримати фахову відповідь. Будь-які запитання вітаються — серйозні, дивні чи несусвітні! Ця стаття була спочатку опублікована в The Conversation. Видання внесло статтю в Expert Voices Space.com: Op-Ed & Insights.

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.