Louwman Historic Telescopes 1Найбільша у світі приватна колекція телескопів прихована в потаємному крилі голландського музею автомобілів.

Це, майже таємне, крило Музею Лоумана (Louwman Museum), на відміну від решти музею, не має нічого спільного із старовинними автомобілями. Натомість тут зберігається найбільша у світі приватна колекція телескопів, еклектичний набір із понад 400 астрономічних телескопів, військових підзорних труб, оперних біноклів і навіть об’єктив, виготовлений відомим голландським астрономом Християном Гюйгенсом.

astrospadokua afisha

Усіх небайдужих до історії рідного краю та України загалом, а також прихильників астрономічної науки, запрошуємо до участі в проєкті «Астрономічна спадщина України».

Telescopes on the Moon 1Кілька поколінь астрономів мріяло побудувати телескопи на поверхні Місяця. І ця мрія може незабаром стати реальністю.

Для радіоастрономів Земля — ​​це шумне місце. Багато сучасної електроніки випромінює радіосигнали, які заважають виконувати астрономічні радіоспостереження. Протягом десятиліть це невидиме світлове забруднення настійливо «витісняло» радіообсерваторії до так званих «радіо тихих зон». Вони містяться далеко від «цивілізації», що змушує радіоастрономів працювати в таких місцях, як безплідна пустеля Атакама в Чилі.

Наступну флагманську космічну обсерваторію NASA назвали на честь першого астронома NASA.

Roman Space Telescope 1

Уявлення художника про Космічний телескоп Роман. Фото з сайту https://skyandtelescope.org.

NASA оголосило, що місія WFIRST (Wide Field Infrared Survey Telescope — Інфрачервоний оглядовий телескоп широкого поля) тепер буде мати назву Космічний телескоп Ненсі Ґрейс Роман (Nancy Grace Roman Space Telescope). Ненсі Роман широко відома серед астрономічної спільноти за її керівну роль у розробці та запуску знакового Космічного телескопа імені Габбла.

Great Melbourne Telescope 1

Великий мельбурнський телескоп (Great Melbourne Telescope) в Австралії відновили, щоб відсвяткувати 150-ту річницю його встановлення у Мельбурнській обсерваторії в 1869 році. Колись другий за розмірами в світі й найбільший у південній півкулі телескоп з діаметром дзеркала 1,2 м відновлено завдяки 11-річним волонтерським зусиллям після сильного пошкодження під час великої пожежі у 2003 році.

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.