Supergalactic Plane 1

Молочний Шлях — це спіральна галактика з перемичкою, можливо, навіть грандіозна спіральна галактика. Ми не можемо бути впевнені в цьому, адже містимося в ній і тому нам важко скласти уявлення про її будову, щоб порівняти з іншими такими галактиками. Але одне можна сказати напевно: схожих спіральних галактик у нашій частині Всесвіту, яку астрономи називають супергалактичною площиною, небагато.

Long proposed process of planet formation 1

Науковці за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба зробили проривне відкриття, з’ясовуючи, як утворюються планети. Спостерігаючи за водяною парою в протопланетних дисках, «Вебб» підтвердив фізичний процес, що включає дрейф твердих тіл, покритих льодом, із зовнішніх ділянок диска в зону землеподібної планети.

Advanced Civilization 1

В епоху постійного виявлення все більшої й більшої кількості екзопланет, які обертаються навколо інших зір, природно, що астрономи шукають ознаки розвинених цивілізацій. Такі сліди можуть мати біологічне або технологічне походження.

Японський космічний телескоп XRISM розкриватиме секрети високих енергій Всесвіту.

XRISM 1

Перший не вийшов на орбіту. Другий загинув незабаром після виходу в космос, коли було випадково скинуто його гелієвий теплоносій. Третій працював 37 днів, перш ніж його космічний зонд розпався на частини внаслідок фатального обертання.

Наукова група NASA New Horizons («Нові Горизонти») закликає співтовариство аматорів астрономії розширити спостереження за Ураном і Нептуном, які науковці виконують у рамках космічної місії.

All Eyes on the Ice Giants 1

Цієї осені (2023 р. — Ред.) космічний зонд NASA New Horizons має виконати спостереження Урана і Нептуна з його теперішнього положення далеко в зовнішній Сонячній системі. Науковці місії запрошують світову спільноту астрономів-аматорів взяти участь у цій справі та зробити реальний внесок у космічну науку — спостерігати за обома холодними гігантами одночасно.

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.