Навчальний та пізнавальний фільм «Увага! Комети»

Uvaha Komety

Кадр з фільму «Увага! Комети». Клікнувши по зображенню, ви перейдете на ютуб-канал «Science іn UA», щоб переглянути цей фільм.

Нижче вміщено текст, що звучить за кадрами навчального та пізнавального кіна «Увага! Комети».

У Всесвіті багато об’єктів, але тільки деякі з них вражають нас своїм виглядом на зоряному небі. До таких належать комети. Деякі з них можуть місяцями сяяти на нічному небі як такі собі плями з довгим хвостом. Саме таку комету спостерігали з травня 1996 року до грудня 1997 року. Це була комета Гейла – Боппа.

Більшість комет належать Сонячній системі, але є й такі, що приходять з глибин Всесвіту й, обігнувши Сонце, знову там зникають і, можливо, вже ніколи не повернуться знову.

Комети рухаються навколо Сонця різними, зазвичай витягнутими орбітами. Тому вони то наближаються до нього, то відходять на великі відстані. Яскравість комети зростає із наближенням її до Сонця. Коли вона відходить від нього, то її важко чи й неможливо, спостерігати навіть у найпотужніші телескопи.

У комети розрізняють голову й хвіст, що виникає, коли вона наближається до Сонця. Голова комети — це тверде ядро та світна газова оболонка, яка його оточує. Розміри ядер становлять від кілометра до десятків кілометрів. Натомість поперечники світних оболонок можуть сягати діаметра Сонця. Довжина кометних хвостів досягає сотень мільйонів кілометрів.

Отже, це була коротка розповідь про комети.

Підготував Іван Крячко

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.