Навчальний та пізнавальний фільм «Метеорити»

Meteoryty

Кадр з фільму «Метеорити». Клікнувши по зображенню, ви перейдете на ютуб-канал «Science іn UA», щоб переглянути цей фільм.

Нижче вміщено текст, що звучить за кадрами навчального та пізнавального кіна «Метеорити».

Я тримаю камінь, який щойно підняв з поверхні Землі. Такого каміння на нашій планеті дуже багато, адже вона належить до твердих, або, як зараз часто кажуть, кам’янистих планет. До таких в астрономії відносять ті з них, що мають тверді поверхні. Нагадаю, інша група планет (їх називають планетами-гігантами) не має таких поверхонь.

Але, повернімося до каменів. На Землі трапляються й такі, що потрапили на її поверхню з космічного простору. Їх називають метеоритами.

Метеорит — тверде небесне тіло, яке впало на поверхню планети, супутника планети чи астероїда. Проходження метеорита крізь атмосферу Землі викликає явище боліда, а його зіткнення з поверхнею призводить до утворення кратера.

Джерелом метеоритів є метеороїди — тверді тіла розміром до кількох десятків метрів, які рухаються в міжпланетному просторі. Під дією сили тяжіння Землі вони потрапляють в її атмосферу, не встигають згоріти в ній, і досягають поверхні.

Метеорити дуже цікаві для астрономії, бо вони дозволяють дізнаватися про хімічний склад та фізичні умови речовини з якої утворилась Сонячна система.

Цікаво, метеорити до появи космонавтики були єдиними небесними тілами, які астрономи могли вивчати в земних лабораторія.

Підготував Іван Крячко

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.