Навчальний та пізнавальний фільм «Метеори, метеорні потоки»

Meteory meteorni potoky

Кадр з фільму «Метеори, метеорні потоки». Клікнувши по зображенню, ви перейдете на ютуб-канал «Science іn UA», щоб переглянути цей фільм.

Нижче вміщено текст, що звучить за кадрами навчального та пізнавального кіна «Метеори, метеорні потоки».

У всіх зачарованих зоряним небом є один особливий місяць — серпень. У серпні з неба «падає» багато «зір». Маю на увазі метеори й найвідоміший їхній потік — Персеїди.

До звичайних зір метеори не належать — це явище викликають дрібні пилинки, залишки від комети Свіфта—Туттля, які потрапляють в атмосферу Землі й «згорають» в ній.

Метеорний потік Персеїди діє з 15 липня до 17 серпня. Проте найбільше метеорів можна побачити в ніч максимуму. Вона буває на початку другої декади місяця, наприклад з 12 на 13 серпня. Якщо в такий час спостереженням не заважає світло Місяця, то саме в таку ніч можна отримати максимум насолоди від споглядання неймовірно красивого астрономічного явища — метеорів.

Де треба шукати метеори? Вони заповнюють всю «кришталеву чашу» літнього неба. Тому, в яку б його ділянку ви не дивилися, шанс побачити метеори завжди є. Але це явище має ще одну цікаву особливість — метеори, начебто, вилітають з однієї точки небесної сфери. Цю точка називають радіант метеорного потоку. Щоб побачити найбільше метеорів зосередьте увагу на ділянці неба, де лежить радіант.

Для спостереження метеорів вам не знадобиться телескоп чи бінокль. Найкраще їх спостерігати без допомоги будь-яких оптичних приладів. Стільчик, або лежак, і теплий одяг (уночі буде холодно, особливо перед світанком!) — ось і все ваше спорядження для таких спостережень.

Ясного неба й вдалих спостережень!

Підготував Іван Крячко

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.