Навчальний та пізнавальний фільм «Сонячний зонд Юджина Паркера»

Parker Solar Probe

Кадр з фільму «Сонячний зонд Юджина Паркера». Клікнувши по зображенню, ви перейдете на ютуб-канал «Science іn UA», щоб переглянути цей фільм.

Нижче вміщено текст, що звучить за кадрами навчального та пізнавального кіна «Сонячний зонд Юджина Паркера».

«Сонячний зонд Паркера» стартував 12 серпня 2018 року із Землі й направився до Сонця. Історична космічна місія, споряджена NASA, має суттєво розширити наші знання про його «поведінку», яка впливає на Землю та інші тіла Сонячної системи.

Зонд назвали на честь американського науковця Юджина Паркера. Він у 50-х роках ХХ століття передбачив існування сонячного вітру. Це потік заряджених частинок, що йде від Сонця й пронизує планетну систему. Такий вітер спричиняє магнітні бурі та полярні сяйва в атмосфері Землі. Він небезпечний не тільки для астронавтів на орбіті Землі, але й для автоматичних космічних апаратів. Сонячний вітер ― один з важливих чинників, які впливають на космічну погоду.

«Сонячний зонд Паркера» протягом семи років вивчатиме корону Сонця — найвищий шар його атмосфери. Її на Землі можна спостерігати або під час повних сонячних затемнень, або з допомогою спеціального телескопа ― коронографа.

Зонд 24 рази облетить навколо Сонця й підійде до нього на відстань 6 мільйонів кілометрів. Це майже у вісім разів ближче, ніж відстань Меркурія до Сонця. Так близько до нього не підходив жоден рукотворний об’єкт.

Підготував Іван Крячко

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.