Навчальний та пізнавальний фільм «Навіщо нам зорі»

Navishcho nam zori

Кадр з фільму «Навіщо нам зорі». Клікнувши по зображенню, ви перейдете на ютуб-канал «Science іn UA», щоб переглянути цей фільм.

Нижче вміщено текст, що звучить за кадрами навчального та пізнавального кіна «Навіщо нам зорі».

Неймовірна краса зоряного неба упродовж тисячоліть надихає творчих людей, а незмінність положень зір одна відносно одної дозволила нашим пращурам упорядкувати небо для власних потреб. Зорі допомагали орієнтуватися на місцевості та визначати час.

Ще за сивої давнини людина зрозуміла: Сонце — головний космічний фактор, від якого залежить життя на Землі.

Проте астрономії знадобилось багато часу, щоб з’ясувати роль зір у житті людини. Ця роль виявилася значно глибшою, ніж здається на перший погляд.

Виявляється, коли б не було зір, то не було б і нас. Усі хімічні елементи, окрім водню і гелію, виникли у процесі термоядерних реакцій в надрах зір та під час їхніх вибухів. Тому наші тіла, повітря, яким ми дихаємо, і Земля на якій ми є — все це в нашому всесвіті від давно згаслих зір.

Отже, ми, як чарівний птах фенікс, народилися з попелу, але з попелу зір.

Підготував Іван Крячко

 

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.