5 фактів про Сонце, які вам треба знати

5 faktiv Sun zastavka

 

1. Сонце — джерело тепла і світла для Землі. Годі уявити життя на нашій планеті без Сонця. Майже вся енергія (окрім атомної), яку людина використовує на Землі, — кам’яне вугілля, нафта, газ — це сонячне тепло й світло, накопичені дуже давно рослинами через фотосинтез.

2. Сонце — зоря, тобто самосвітна газова куля, в надрах якої відбуваються термоядерні реакції перетворення водню в гелій з виділенням енергії. За одну секунду в ядрі Сонця «згорає» понад 4 млн тонн водню, внаслідок чого утворюється стільки енергії (3,75 ×1026Дж), що її вистачило б для нагрівання до окропу води Світового океану.

3. Сонце масивне і велике розмірами. Його маса у 330 тисяч разів більша, ніж маса Землі, а його поперечник у 109 разів більший поперечника Землі. У Сонці зосереджено понад 98 відсотків усієї маси Сонячної системи. Саме завдяки великій масі, Сонце утримує біля себе планети, астероїди і комети, тобто всі тіла нашої планетної системи.

4. Відстань від Землі до Сонця в середньому становить 150 млн км. Говоримо в середньому, бо Земля обертається навколо Сонця по орбіті, форма якої не коло, а еліпс і тому, наприклад, влітку Земля далі від Сонця, ніж взимку. Сучасний космічний корабель може долетіти до Сонця за 7 місяців. Мандрівка до Сонця на літаку (якби таке було можливим) тривала б 20 років, а фантастична в усіх сенсах піша подорож людини до Сонця — 2000 років.

5. Тривалість «життя» Сонця становить 10 млрд років. Нинішній його вік — близько 5 млрд років, тобто Сонце прожило половину терміну свого існування. Ще принаймні один мільярд років Сонце перебуватиме в такому стабільному стані, як в наш час.

Для заставки використано фото з сайта www.nasa.gov. На світлині — схід Сонця над південною частиною Тихого океану. Фото отримано на борту Міжнародної космічної станції між 4 і 5 годинами ранку за місцевим часом 5 травня 2013 року.

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.