5 фактів про Сонячну систему, які вам треба знати

5 faktiv Ss zastavka

 

1. Сонячна система — це Сонце (найближча до Землі зоря) та всі небесні тіла, що обертаються навколо нього.

2. Усі тіла Сонячної системи виникли (найпершим — Сонце) з газопилової хмари приблизно 5 — 4,5 мільярдів років тому.

3. Сонячна система входить до складу зоряної системи — Галактики, де лежить на відстані майже 10 кілопарсеків (1 кпк = 1000 пк = 3·1019 м) від її ядра.

4. Один оберт навколо центра Галактики Сонце, а разом з ним і всі тіла нашої планетної системи, здійснює за приблизно 250 мільйонів років. Цей період називають галактичним роком.

5. У нинішньому вигляді Сонячна система існуватиме щонайменше мільярд років, поки Сонце не перетвориться на червоного гіганта.

Для заставки використано фрагмент картини, представленої на виставці художніх робіт юних студентів Київської дитячої Академії мистецтв «Малюємо ВСЕСВІТ» (5 — 31 травня 2012 р., Музей історії Головної астрономічної обсерваторії НАН України).
 

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.