Наступна наукова місія ESA зосередить увагу на природі екзопланет

news 22 03 18Європейське космічне агентство (European Space Agency, ESA) визначило чергову місію, яка буде реалізована в рамках здійснення програми Cosmic Vision. Цю четверту науково-дослідницьку місію середнього класу ESA планують розпочати в середині 2028 року. Її завдання — вивчення екзопланет з метою розкриття таємниць їх формування та виникнення життя на планетах.

Вже виявлено тисячі екзопланет з величезним діапазоном мас, розмірів та орбіт. Але немає розуміння того, що пов’язує ці характеристики з природою материнської зорі. Зокрема, існує розрив у наших знаннях про те, як хімія планети пов’язана з навколишнім середовищем, де вона формувалася, чи позначається тип материнської зорі на фізичній та хімічній еволюції планети.

news 22 03 18 v

Уявлення художника про транзит гарячої екзопланети по диску своєї материнської зорі. Фото з сайту www.esa.int.

Майбутній космічний зонд «Аріель» (ARIEL, the Atmospheric Remote-sensing Infrared Exoplanet Large-survey) має допомогти вирішити фундаментальні питання: з чого складаються екзопланети та як формуються і розвиваються планетні системи. З цією метою він буде досліджуючи атмосфери сотень екзопланет, що обертаються навколо різних типів зір. Це дозволить оцінити різноманіття властивостей як окремих екзопланет, так і їхніх популяцій.

Спостереження дадуть уявлення про ранні етапи формування екзопланет і їхніх атмосфер та про їх подальшу еволюцію. Це, водночас, сприятиме розумінню формування Сонячної системи в загальному контексті утворення планетних систем.

«Аріель ― це логічний наступний крок з вивчення екзопланет, що дозволить нам просунутися в головних наукових питаннях щодо їх формування та еволюції, а також допоможе зрозуміти місце Землі у Всесвіті», ― сказав Ґюнтер Гасінґер (Günther Hasinger), директор з наукової роботи ЕСА.

«Аріель дозволить європейським вченим підтримувати конкурентоспроможність у цій динамічній галузі. Він спиратиметься на досвід та знання, отримані від попередніх екзопланетних місій».

За інф. з сайту www.esa.int

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.