Міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld»: участь України

news 03 08 19

Міжнародний астрономічний союз (IAU) у рамках святкування 100-річчя від часу свого заснування організував міжнародний проект «IAU100 NameExoWorld».  Мета міжнародного проекту: звернути увагу суспільства на усвідомлення нашого місця у Всесвіті, заохотити  до роздумів про майбутнє нашої рідної планети Земля.

У рамках цього проекту кожна країна світу — член Міжнародного астрономічного союзу (МАС) — надає власні назви екзопланеті та її батьківській зорі, які спостерігаються у небі над столицею цієї країни. Країни — члени МАС, серед яких і Україна, — підтвердили свою участь у проекті на національному рівні (http://www.nameexoworlds.iau.org/ukraine).

Представником України в проекті є Українська астрономічна асоціація (УАА) — громадська організація, яка об’єднує як професійних астрономів, так і людей, що цікавляться наукою.

Відтак УАА оголошує всеукраїнський конкурс на найкращі назви батьківської зорі та її планети-супутника, які повинні мати тісний зв’язок із нашою історією, наукою, культурою. Термін проведення конкурсу в Україні: з 1 серпня до 30 вересня 2019 р. Потім протягом двох тижнів Номінаційний комітет опрацює подані заявки для голосування і обговорить їх із представниками Наглядового комітету.

З умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням https://mao.kiev.ua/NameExoWorlds_ua/. Свої пропозиції треба надіслати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або через онлайн-форму https://forms.gle/WRc5LzYgTqedqAtn7.

Остаточне голосування буде відбуватися з 15 до 25 жовтня 2019 р. Номінаційний комітет, до якого входять представники наукових, освітянських і громадських організацій України, разом із членами Наглядового комітету оголосить 30 жовтня 2019 року остаточне рішення щодо трьох назв-переможців, які й становитимуть офіційну пропозицію від України до Номінаційного комітету міжнародного проекту «IAU100 NameExoWorld».

Комітети можуть відхилити результати, якщо обрані імена не будуть відповідати правилам МАС. Комітет МАС планує оголосити результати в другій половині грудня 2019 р.

Зважаючи на широкий публічний резонанс конкурсу, світоглядне значення запропонованим назвам планетній системі, які увічнять наш вибір, Номінаційний комітет звертається до всіх зацікавлених організацій розмістити цю інформацію на своїх веб-сторінках і тримати її активною до завершення конкурсу, як і поширити її у всіх соціальних мережах.

За інформацією, яку надала Ірина Вавилова, Голова Номінаційного комітету конкурсу IAU100 NAMEEXOWORLDS в Україні, підготував Іван Крячко

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.