Нині на небесній сфері є 88 ділянок, тобто сузір’їв. Упевнений, мало знайдеться знавців, які можуть показати їх усі на зоряному небі. Це важко зробити не тільки з огляду на час і місце спостережень (це, до слова, можна зробити у зоряній залі планетарію, що спроможний демонструвати усе зоряне небо), а ще й тому, що сузір’їв багато і частина з них, скажемо чесно, не дуже виразні.
Тому знати всі 88 сузір’їв неба — дуже добре, проте не обов’язково. А ось уміти знаходити на небі характерні для свого місця проживання сузір’я бажано кожній освіченій і культурній людині.
У нашому підручнику «Астрономія. 11 клас» (про нього докладніше ось тут) ми вказали, що варто розуміти під характерними сузір’ями. Йдеться про найвідоміші сузір’я. У північній півкулі небесної сфери це сузір’я Малої Ведмедиці, Великої Ведмедиці, Андромеди, Візничого, Волопаса, Кассіопеї, Лебедя, Ліри, Пегаса, Оріона, Орла, Тельця.
Нижче подаємо постер, присвячений одному з таких сузір’їв. На ньому показані «візерунки» сузір’я, тобто фігури, намальовані по його яскравих зорях, світлина сузір’я (ділянка небесної сфери), а також найвідоміші астрономічні об’єкти, що лежать в межах сузір’я.