Навчальний та пізнавальний фільм «Велике протистояння Марса»

Velyke protystoiannia Marsa

Кадр з фільму «Велике протистояння Марса». Клікнувши по зображенню, ви перейдете на ютуб-канал «Science іn UA», щоб переглянути цей фільм.

Нижче вміщено текст, що звучить за кадрами навчального та пізнавального кіна «Велике протистояння Марса».

Велике протистояння Марса — щось войовниче й навіть зловісне вчувається в цій фразі. Правда ж? Але, якщо йдеться про планету Марс, а не про давньоримського бога війни, то нічого небезпечного й страшного.

Астрономічне явище, коли верхня планета, Земля і Сонце лежать на одній прямій, називають протистоянням, або опозицією. До верхніх планет відносимо Марс і всі інші, що лежать за ним.

У момент протистояння відстань між планетою та Землею найменша, а блиск планети і тривалість її видимості на небі — найбільші. Тому такі моменти — найкращий час для спостереження верхніх планет.

Протистояння Марса відбуваються кожні 26 місяців. За цей час Земля, рухаючись навколо Сонця швидше, наздоганяє повільніший Марс. Оскільки орбіти планет еліптичні, то не всі протистояння однакові. Найменша відстань між планетами буває через 15 або 17 років. Такі протистояння називають великими. У 2003 р. Марс найближче підходив до Землі в останні 50 000 років, Тоді відстань між Землею і Марсом була найменшою з можливих — 55,76 млн км.

Підготував Іван Крячко

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.