1. Планета — несамосвітне небесне тіло, яке обертається навколо Сонця, настільки масивне, що під дією власної гравітації (сила тяжіння) набуло кулястої форми, яке не має поряд зі своєю орбітою тіл спільномірної маси.
2. У Сонячній системі — 8 планет (в порядку їх розміщення від Сонця — Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун).
3. Планети поділяють на дві групи: землеподібні, або планети земної групи (невеликі планети Сонячної системи, схожі будовою на Землю; окрім Землі, до цієї групи відносять Меркурій, Венеру і Марс) та планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун, що мають великі, як порівняти із Землею, розміри й маси, але низьку середню густину, бо утворені головно з газів).
4. У планет Сонячної системи, окрім Меркурія і Венери, є супутники (в Землі — 1 (Місяць), в Марса — 2 (Фобос і Деймос), в кожної планети-гіганта їх понад 10). Планети-гіганти також мають кільця.
5. 2006 р. Міжнародний астрономічний союз запровадив у Сонячній системі сімейство карликових планет (карликова планета — небесне тіло, що обертається навколо Сонця, відносно велике й масивне, щоб мати кулясту форму, не очищає околиці своєї орбіти і не є супутником планети). До їх переліку віднесено Плутон, який був до того дев’ятою планетою Сонячної системи.
Для заставки використано фрагмент світлини, на якій зображено сполучення Венери і Юпітера в серпні 2016 р. Автор світлини Леся Крячко.
© «Наше небо», 2017