Юпітер в опозиції та близько біля Місяця

Jupiter 08 04 17 mНастав найкращий час для спостережень Юпітера. 8 квітня планета стає в опозицію до Сонця (це трапиться в 0 год 39 хв літнього київського часу). Тобто буде лежати в міжпланетному просторі так, що між нею і Сонцем перебуватиме Земля. У такий період відстань між планетами — найменша. Саме тому Юпітер зараз яскраво сяє на небі (як зоря -2,5 видимої зоряної величини). Окрім цього, його можна спостерігати всю ніч. 10 квітня увечері Місяць підійде на небесній сфері близько до Юпітера.

 

Jupiter 08 04 17

На світлині показано положення Юпітера на зоряному небі 8 квітня 2017 р. в 0 год 30 хв літнього київського часу для спостерігача, який перебуває на широті Києва. Фото ВЦ «Наше небо» з допомогою електронного планетарію «Stellarium».

Відстань між Землею і Юпітером — найбільшою планетою Сонячної системи — на момент його протистояння становитиме 4,455 астрономічних одиниць, що відповідає 666,4 млн км.

Увечері 10 квітня Місяць і Юпітер лежатимуть на небесній сфері на кутовій відстані 1,5 градусів один від одного (для порівняння — видимі кутові розміри диска повного Місяця становлять 0,5 градусів). У полі зору бінокля чи телескопа з 30-кратним збільшенням ці світила буде видно разом. Зверніть увагу, галілеєві супутники Юпітера (Іо, Ганімед, Європа і Каллісто) в цю ніч лежать по один бік від Юпітера.

Jupiter 10 04 17

На світлині показано положення Місяця і Юпітера на зоряному небі 10 квітня 2017 р. о 21 год літнього київського часу для спостерігача, який перебуває на широті Києва. На окремій вставці — розташування супутників Юпітера. Фото ВЦ «Наше небо» з допомогою електронного планетарію «Stellarium».

Ясного неба й вдалих спостережень!

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.