Настав найкращий час для спостережень Юпітера. 8 квітня планета стає в опозицію до Сонця (це трапиться в 0 год 39 хв літнього київського часу). Тобто буде лежати в міжпланетному просторі так, що між нею і Сонцем перебуватиме Земля. У такий період відстань між планетами — найменша. Саме тому Юпітер зараз яскраво сяє на небі (як зоря -2,5 видимої зоряної величини). Окрім цього, його можна спостерігати всю ніч. 10 квітня увечері Місяць підійде на небесній сфері близько до Юпітера.
На світлині показано положення Юпітера на зоряному небі 8 квітня 2017 р. в 0 год 30 хв літнього київського часу для спостерігача, який перебуває на широті Києва. Фото ВЦ «Наше небо» з допомогою електронного планетарію «Stellarium».
Відстань між Землею і Юпітером — найбільшою планетою Сонячної системи — на момент його протистояння становитиме 4,455 астрономічних одиниць, що відповідає 666,4 млн км.
Увечері 10 квітня Місяць і Юпітер лежатимуть на небесній сфері на кутовій відстані 1,5 градусів один від одного (для порівняння — видимі кутові розміри диска повного Місяця становлять 0,5 градусів). У полі зору бінокля чи телескопа з 30-кратним збільшенням ці світила буде видно разом. Зверніть увагу, галілеєві супутники Юпітера (Іо, Ганімед, Європа і Каллісто) в цю ніч лежать по один бік від Юпітера.
На світлині показано положення Місяця і Юпітера на зоряному небі 10 квітня 2017 р. о 21 год літнього київського часу для спостерігача, який перебуває на широті Києва. На окремій вставці — розташування супутників Юпітера. Фото ВЦ «Наше небо» з допомогою електронного планетарію «Stellarium».
Ясного неба й вдалих спостережень!