Услід за Марсом, який пройшов точку протистояння 22 травня 2016 року, в опозицію до Сонця стає Сатурн. Ця подія трапиться 3 червня поточного року о 9 годин 40 хвилин київського літнього часу. Зрозуміло, побачити планету в цей момент на денному небі неможливо, але увечері чи, навіть, вночі — цілком реально! Адже моменти протистоянь — найкращий час для спостережень зовнішніх планет.
Єдине, на що треба зважати тим, хто планує спостерігати Сатурн в ці дні, це розміщення планети на небесній сфері. Сатурн лежить не дуже високо над видноколом (див. світлину, вміщену нижче), а тому спостерігати його можуть завадити високі дерева чи будівлі.
Положення планети Сатурн на зоряному небі 3 червня 2016 р. о 23 годині київського літнього часу на широті Києва. Мал. ВЦ «Наше небо» з допомогою електронного планетарію Stellarium.
Без допомоги оптичних приладів Сатурн видно як зорю майже нульової зоряної величини, що сяє рівномірно (на відміну від справжніх зір) у сузір’ї Змієносця. Неподалік від Сатурна (вище праворуч) добре видно планету Марс, а нижче ― зорю Антарес з сузір’я Скорпіона.
Якщо є можливість, раджу використати телескоп для спостережень Сатурна. У цьому разі ви зможете побачити кільця планети. У Сатурна вони найяскравіші з усіх кілець, що оперізують всі планети-гіганти Сонячної системи. Окрім цього, планета нині «розкриває» їх для землян, тому зараз саме той час, коли на них варто поглянути бодай один раз. Запевняю вас — отримаєте незабутні враження!
На світлині показано «розкриття» кілець Сатурна в 2009, 2015 та 2017 роках. Графіка ВЦ «Наше небо» за допомогою електронного планетаріюStellarium.
Ясного неба й вдалих спостережень!