Січнева зустріч Місяця, Венери і Марса

Moon Venus Mars 31 01 17 mЯкщо нам пощастить з ясним небом наприкінці січня — початку лютого, то без особливих для того приготувань зможемо побачити на вечірньому небі три яскраві світила — Місяць, Венеру та Марс.

Незвичність цих спостережень в тому, що світила будуть лежати 31 січня на небесній сфері близько одне від одного. Варто розуміти, що ця близькість є тільки видимою, бо в міжпланетному просторі Сонячної системи відстані між зазначеними небесними тілами за земними мірками дуже великі.

 

Moon Venus Mars 31 01 17

На світлині схематично показано розташування Місяця, Венери і Марса у південно-західній ділянці неба увечері 31 січня 2017 р. о 18 годині київського часу для спостерігача, що перебуває на широті Києва.
Мал. ВЦ «Наше небо».

Хоча серед цієї трійки світил найяскравішим є Місяць, але й Венера протягом лютого має період максимальної своєї яскравості. Максимум її блиску (-4,8 видима зоряна величина) припадає на ніч з 16 на 17 лютого. Окрім цього, в лютому планета ще перебуватиме на великій кутовій відстані від Сонця, а тому її можна спостерігати протягом трьох годин після його заходу.

Ясного неба й вдалих спостережень!

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.