7 планет одразу

Під час війни слово «парад» хочеться вживати тільки у фразі «Парад перемоги»! Проте війна триває, а зоряне небо в останні кілька днів червня та початку липня поточного року покаже земляним свій парад. 

7 planet 2022 1v

Одразу 7 (сім!) планет Сонячної системи можна побачити на досвітньому небі. Ні, такої картинки, що показана тут заставкою, ніхто з нас не спостерігатиме. Все матиме інший вигляд. Нижче про це трохи докладніше.

Насправді зоряне небо матиме приблизно такий вигляд, як на зображенні нижче. Зверніть увагу, крім яскравих цяток планет на небі також присутній Місяць.

7 planet 2022 3v

Планети Сонячної системи 24 червня 2022 року о 4 год київського літнього часу для спостерігача на широті Києва. Картинку виготовлено за допомогою електронного планетарію Stellarium.

Повернімося до параду планет! На зображенні нижче показано кожну із них під час параду 24 червня 2022 року. Така конфігурація буде тривати до початку липня. Щоправда висота Меркурія зменшуватиметься і після 5 липня о 4 годині ранку він зникне за обрієм.

7 planet 2022 2v

Планети Сонячної системи 24 червня 2022 року о 4 год київського літнього часу для спостерігача на широті Києва. Картинку виготовлено за допомогою електронного планетарію Stellarium. Зображення планет масштабоване.

Усі сім планет побачить той, хто має хороший бінокль чи телескоп. Яскравість планети Нептун нижча порогу людського зору, тому її можна побачити лише за допомогою оптичних інструментів. Крім них, треба мати ще й мапу зоряного неба із вказаним положенням планети чи її координати. Інакше знайти її буде важко навіть в телескоп.

На доволі вже світлому небі важко буде знайти також Уран. Його видима зоряна величина становить 5,7 — це майже на межі (6,0) можливостей ока людини. Тому для пошуків і цієї планети треба оптичний інструмент, а також мапа відповідної ділянки зоряного неба.

Третя складна для спостережень планета під час цього небесного параду — Меркурій. Він перебуватиме низько над обрієм; не вище 3 кутових градусів. Тож для спостережень потрібно обирати місце з відкритим горизонтом. Світле небо також не сприятиме пошукам Меркурія.

Як бачите, для звичайного чи, навіть, випадкового спостерігача, реально побачити парад 4 планет. Але, повірте, це також цікаво!

Картину зоряного неба з планетами ми бачимо із поверхні Землі, а як вони в цей час розміщені відносно Сонця? Відповідь на це запитання дають два зображення, вміщені нижче. Їх виготовлено за допомогою електронного ресурсу TheSkyLive.

7 planet 2022 4v

Положення планет Сонячної системи (до орбіти Нептуна) відносно Сонця 24 червня 2022 р. о 4 год київського літнього часу. Картинку виготовлено за допомогою електронного планетарію TheSkyLive.

На першому зображенні дрібний масштаб для внутрішньої Сонячної системи, тому на другому показано положення планет на відтинку міжпланетного простору до орбіти Юпітера.

7 planet 2022 5v

Положення планет Сонячної системи (до орбіти Юпітера) відносно Сонця 24 червня 2022 р. о 4 год київського літнього часу. Картинку виготовлено за допомогою електронного планетарію TheSkyLive.

Вірю, що українців чекає не тільки парад планет, а і Парад перемоги над рашистами!

Слава Україні!

 

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.