Космічний апарат NASA для спостережень транзитних екзопланет (Transiting Exoplanet Survey Satellite, TESS) отримав перше тестове зображення. Одна з чотирьох його камер упродовж двох секунд зафіксувала понад 200 000 зір в сузір’ї Кентавра, що лежить у південній півкулі небесної сфери.
NASA оприлюднило зображення незабаром після того, як TESS пройшов 17 травня поточного року на відстані майже 8000 кілометрів від Місяця. Цей маневр виконали для того, щоб вивести космічний апарат на заплановану 13,7-денну орбіту, яка пролягатиме між Землею і Місяцем. 30 травня має відбутися остання корекція для виходу на задану орбіту.
Перше зображення, отримане новим космічним апаратом NASA для пошуку екзопланет, показує понад 200 000 зір вздовж площини нашої галактики в сузір’ї Кентавра. Яскрава цятка в нижній частині зображення — зоря Бета Кентавра, що лежить на відстані 391 світлових років від Землі. Фото з сайту NASA.
TESS стартував з мису Канаверал 18 квітня 2018 р. Його оснащено чотирма 16,8-мегапіксельними камерами з найсучаснішими ПЗЗ-детекторами. Якщо все буде добре, космічний апарат щонайменше протягом двох років оглядатиме зоряне небо в пошуках сигналу, який свідчить, що екзопланета проходить перед своєю зорею, тобто здійснює транзит по її диску. (Докладніше про місію TESS читайте в матеріалі «Новий мисливець за екзопланетами», що вміщений в журналі «Наше небо» у розділі «Наука»)
Фахівці NASA вважають, що TESS почне виконання наукових спостережень в середині червня 2018 року.
За інф. з сайту NASA