Земля утворилася 4,54 мільярда років тому. Перший період історії Землі був відомий як період Гадея (Hadean Period), який тривав від 4,54 мільярда до 4 мільярдів років тому. Прийнято вважати, що тоді Земля була пеклом, наповненим вулканічною магмою. Все це звучить досить непривітно, але навіть тоді, як запевняють науковці, існували океани рідкої води в атмосфері вуглекислого газу та азоту. Нещодавні дослідження показали, що це середовище цілком могло бути набагато придатнішим для життя, ніж досі вважали вчені.
Назва «Гадей» походить від імені Аїда, грецького бога підземного світу. Вона чудово відображає жаркий, ворожий клімат ранньої Землі. У цей період Земля була переважно розплавленим, хаотичним світом із частими виверженнями вулканів. З космосу на поверхню регулярно падають метеорити та комети. Земна кора все ще формується. Попри ці умови, схоже, що вода також почала накопичуватися в міру охолодження планети. Її, можливо, доставили комети або вона була вивільнена внаслідок виділення газів гігантськими вулканами. До кінця першого періоду земна кора достатньо затверділа, щоб утворити два ранніх континенти, розділених океанами.
У статті, опублікованій групою дослідників з Каліфорнійського університету, вони підтверджують висновок про те, що рання Земля не була гостинною, але насправді була набагато менш бурхливою. Наукова група під керівництвом Крістофера К. Джонса (Christopher K Jones) досліджує еволюцію Землі від її формування до появи життя. Вони розглядають низку різних шляхів виникнення життя під час Гадея в контексті великомасштабного планетарного середовища того часу, зокрема й положення Землі в Сонячній системі.
Цей вид Землі з космосу є поєднанням науки та мистецтва, що базується на даних багатьох супутникових місій і талантах науковців NASA та художників-графіків. Це зображення спочатку з’явилося в дописі «Близнюки блакитні кульки» (Twin Blue Marbles) на онлайн-ресурсі NASA Earth Observatory. Авторські права на зображення: Рето Стеклі (Reto Stöckli), на основі даних NASA та NOAA. Фото з сайту www.universetoday.com.
У своїй роботі група розглядає низку критичних аспектів у різних дисциплінах, зокрема мікробіології, хімії атмосфери, геохімії та планетології. Науковці також оцінюють взаємозв’язок між початком життя і процесами та станом навколишнього середовища на той час, зокрема формування земної кори та еволюцію атмосфери.
У статті також розглянуто низку різних атмосферних процесів від циклів вологого-сухого та заморожування-розморожування до гідротермальних вентиляційних систем. Зроблено оцінки не лише для Землі, але й для Сонячної системи загалом, щоб побачити, чи є якась кореляція чи збіги. Розглянуто вплив комет і те, яким чином він подіє на хімічний склад атмосфери.
Згідно з новим дослідженням, зіткнення з кометою спровокувало масштабні лісові пожежі та тимчасове похолодання 12 800 років тому. Авторські права на зображення: NASA / Дон Девіс (Don Davis). Фото з сайту www.universetoday.com.
Наукова група дійшла висновку, що на Землі в гадейський період, найімовірніше, була рідка вода. Проте все ще точаться дискусії про існування континентів та їх склад. Ця невизначеність впливає на те, як органічне життя могло закріпитися на Землі. Як би цього не сталося, життя закріпилося наприкінці ери Гадея й почало залишати докази в геологічних відкладах архейського періоду, що послідував за періодом Гадея.
На жаль, у статті відсутні переконливі докази, що залишає без відповіді низку запитань. Але вона дає гарний початок для заповнення прогалин у тому, як саме зародилося життя на цій планеті, яку ми називаємо домом.
За інф. з сайту www.universetoday.com