Упродовж століть люди спостерігали на небі Землі багато комет. Кожна з них наближалася до Сонця, вийшовши з окраїн Сонячної системи — чи то з поясу Койпера (лежить за орбітою Нептуна), чи із значно дальшої хмари Оорта. Комета C/2017 U1 (її відкрили 18 жовтня поточного року), як здається, прийшла в нашу планетну систему від іншої якоїсь зорі.
На це вказує незвична орбіта комети. Її ексцентриситет становить 1,2. Тобто комета має гіперболічну орбіту. Комети з такими орбітами приходять із-за меж Сонячної системи. (Якщо орбіта небесного тіла має ексцентриситет рівний 0, то вона колова; ексцентриситет рівний 1 мають параболічні орбіти. Наприклад, ексцентриситет орбіти комети Галлея становить 0,967, тому її орбіта має форму еліпса.)
Орбіта комети C/2017 U1 (на початку вересня 2017 р. вона пройшла на відстані приблизно 0,25 астрономічної одиниці від Сонця, а 14 жовтня найближче до Землі на відстані приблизно 24 млн км). Зважаючи на орбіту цієї комети, астрономи вважають, що вона прийшла в Сонячну систему з міжзоряного простору. Фото з сайту www.universetoday.com.
Комету C/2017 U1 відкрили з допомогою панорамного оглядового телескопа системи швидкого реагування (the Panoramic Survey Telescope and Rapid Response System, Pan-STARRS), розташованого в обсерваторії Галеакала на Гаваях. Вона мала 20 зоряну величину.
За інф. з сайту www.universetoday.com