ASTRONOMY DAY IN SCHOOL

Уперше «День астрономії в школах» було проведено в 2019 році, коли Міжнародний астрономічний союз (МАС, International Astronomical Union, IAU) святкував 100-річчя від часу заснування.

Astronomy Day in Schools 1v

Про глобальний проєкт «День астрономії в школах» йдеться на цій сторінці сайту «Астроосвіта». А матеріал «День астрономії в школах. Як організувати й що провести? Методичні поради Івана Крячка» вміщено тут. Нижче подано інформацію про День астрономії в школах, вміщену на вебсторінці https://adis.narit.or.th.

Що таке День астрономії в школах?

«День астрономії в школах» започатковано як глобальний проект IAU100 з метою мобілізації астрономічної спільноти для організації заходів у школах. Відтоді він був організований двічі. Ми знову закликаємо світ організувати спільні заходи, приурочивши їх до днів весняного й осіннього рівноденням та літнього і зимового сонцестояння.

Astronomy Day in Schools 2v

Чому осіннє рівнодення?

Рівнодення та сонцестояння мають не лише астрономічне значення у всьому світі, вони також є важливими явищами в історії науки та пов’язані з культурними подіями в різних країнах. Тому дати цих подій є особливо придатними для освітньої практики, що поєднує науку, історію, культуру та STEAM освіту. Найближча така подія — осіннє рівнодення для північної півкулі — це нагода для проведення Дня астрономії в школах.

Хто організатор?

Ми — Комісія С1 Міжнародного астрономічного союзу з питань освіти та розвитку (International Astronomical Union Comission C1 on Education and Development). МАС — це міжнародна астрономічна організація, яка об’єднує понад 12 000 активних професійних астрономів з понад 100 країн світу. Заснований у 1919 році, IAU є найбільшим у світі професійним органом для астрономів.

Ось деякі проєкти, в яких ви можете знайти корисну інформацію та ресурси.

1. Network for Astronomy School Education (NASE) — Мережа шкільної астрономічної освіти

2. Global Hands-On Universe (Глобальний практичний Всесвіт)

3. Galileo Teacher Training Program (GTTP) — Програма підготовки вчителів Galileo

4. Open Astronomy Schools (Відкриті школи астрономії)

5. Einstein Schools (Школи Ейнштейна)

6. Universe AwareEness (Усвідомлення Всесвіту)

7. Space Scoop (Космічний совок)

8. AstroEDU (АстроОсвіта)

9. ITAU, Iranian Teacher’s Astronomical Union — Іранський астрономічний союз учителів

Чогось не вистачає? Надішліть нам електронного листа.

Як я можу приєднатися?

Просто зробіть це! Ми також вдячні, якщо ви можете зареєструвати подію через нашу сторінку реєстрації, щоб надати нам більше інформації. Завдяки цьому ми зможемо дізнатися про різні заходи в усьому світі й краще готуватися до організації цього заходу в наступні роки. Ми також будемо раді, якщо ви оприлюдните будь-які світлини, що відображають ваші заходи, організовані до Дня астрономії в школах!

Який формат заходів?

Ви можете вирішувати, які види діяльності організувати. Наші пропозиції — лекції, майстер-класи, але ви також можете бути творчими, щоб запропонувати будь-які види діяльності. Уважно перегляньте вище вказані проекти: це також може дати вам певну ідею.

Astronomy Day in Schools 3v

Чи потрібно організовувати заходи саме в дні рівнодення та сонцестояння?

Ні. Це можна робити в інші дні.

Що мені робити після завершення заходу?

Поділіться з нами своїми фотографіями! Можливо, вам вдасться виграти (невеликий) приз за подані вами фотографії. Ви також можете отримати сертифікат(и) після того, як ви завершите свою діяльність, і надішлете фотографії своєї події. Форма буде доступна найближчим часом.

РЕЄСТРАЦІЯ (Зверніть увагу! Форма реєстрації вміщена на вебсторінці https://adis.narit.or.th)

Будь ласка, зареєструйте свої події. Якщо у вас виникли труднощі із завантаженням форми, ви також можете скористатися файлом word та надіслати нам електронний лист.

Реєстраційна форма містить 2 сторінки, перша сторінка — це основна інформація (яка є обов’язковою). На другій сторінці треба подати розгорнуту інформацію, а тому, будь ласка, заповніть її якомога докладніше. Це допоможе нам краще зрозуміти вашу діяльність. Ви також можете оновити відповіді пізніше (якщо ви увійшли за допомогою свого облікового запису google).

За інф. з сайту https://adis.narit.or.th

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.