Науково-просвітницькі лекції від астрономів ГАО НАН України

news 03 10 24 v

З 2 до 5 жовтня поточного року тривають різноманітні заходи в рамках проєкту «100 годин астрономії». Його започатковано 15 років тому: 100 Hours of Astronomy («100 годин астрономії») був найбільшим проєктом Міжнародного року астрономії, який відзначали у 2009 р.

Організація Об’єднаних Націй проголосила Міжнародний рік астрономії на честь 400-річчя перших телескопічних спостережень зоряного неба Ґ. Ґалілеєм. Астрономія — це інтелектуальний розвиток, що триває тисячоліття і не має географічних, вікових, статевих, расових і культурних меж, тобто повною мірою відповідає принципам Статуту ООН. Відзначення Міжнародного року астрономії стало мирною глобальною ініціативою з поширення знань про Всесвіт — ту загальну спадщину, яка пов’язує всіх землян.

Кілька проєктів, уперше реалізованих 15 років тому, тривають досі. Це зокрема і «100 годин астрономії». Цьогоріч Міжнародний астрономічний союз присвятив його 100-літтю з дня відкриття першого стаціонарного планетарію.

Науковці Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України в рамках проєкту «100 годин астрономії» прочитають у прямому етері на ютуб-каналі «Все про Всесвіт» науково-просвітницькі лекції (див. афішу на початку замітки) і запрошують всіх охочих до розмови на різні питання, що стосуються астрономії.

Вл. інф.

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.