NASA сформувало групу для вивчення НЛО

До «команди» з 16 осіб увійшли кілька відомих людей, таких як колишній астронавт Скотт Келлі.

news 23 10 22 v

Довгоочікуване дослідження НЛО, яке буде виконане під егідою NASA, ось-ось розпочнеться, і тепер ми знаємо, хто його виконуватиме.

У червні поточного року космічне агентство оголосило, що доручило групі досліджувати НЛО, або, як їх нещодавно перейменували, «непізнані повітряні явища» («unidentified aerial phenomena», UAP). Незалежне дослідження мало розпочатися восени і тривати близько дев’яти місяців від початку до кінця, повідомили тоді представники NASA. На його проведення виділено менше 100 тис. доларів.

Настала осінь, а також час початку дослідження. Команда дослідників почне свою роботу в понеділок, 24 жовтня. Про це повідомили офіційні особи NASA у п’ятницю, 21 жовтня.

Дослідження не має на меті бути останнім словом щодо НЛО. Робоча група розгляне раніше зібрані спостереження UAP (лише несекретні, за винятком конфіденційних військових даних), зосереджуючись на тому, як їх можна краще організувати та проаналізувати в майбутньому, щоб пролити більше світла на таємничі явища в небі.

«Дослідження невідомого в космосі й атмосфері є основою нашої діяльності в NASA», — сказав Томас Зурбухен (Thomas Zurbuchen), заступник керівника Управління наукових місій NASA (Science Mission Directorate, SMD) у штаб-квартирі NASA.

«Розуміння даних, які ми маємо про непізнані повітряні явища, має вирішальне значення для того, щоб допомогти нам зробити наукові висновки про те, що відбувається в нашому небі», — додав він. «Дані — це мова вчених, яка робить непояснене пояснимим».

Раніше вже було відомо, що дослідницьку групу очолить астрофізик Девід Сперджел (David Spergel), президент Фонду Саймонса, і що офіційним представником NASA є Деніел Еванс (Daniel Evans), помічник заступника адміністратора з досліджень у SMD.

Тепер NASA оголосило прізвища усіх членів команди — буде 16 дослідників з різних галузей, від астрономії до океанографії, інформатики та журналістики. Серед них є навіть колишній астронавт.

Повний перелік команди наведено за вказаним вище посиланням. Тут назвемо тільки тих науковців, що пов’язані з астрономією. Їх четверо:

Федеріка Б’янко (Federica Bianco), професор кафедри фізики та астрофізики Делаверського університету і Школи державної політики та управління Байдена, а також співробітник Міської (університетської — Ред.) обсерваторії;

Девід Ґрінспун (David Grinspoon), старший науковий співробітник Інституту планетології у Тусоні, штат Арізона, і постійний радник NASA з питань дослідження космосу;

Метт Маунтін (Matt Mountain), президент Асоціації дослідницьких і астрономічних університетів (The Association of Universities for Research and Astronomy, AURA) і науковий співробітник космічного телескопа Джеймса Вебба;

Шеллі Райт (Shelley Wright), ад’юнкт-професор фізики Каліфорнійського університету, Центр астрофізики та космічних досліджень Сан-Дієго.

«NASA об’єднало деяких провідних світових вчених, фахівців із обробки даних і штучного інтелекту та експертів з аерокосмічної безпеки. У них конкретне завдання — розповісти нам, як застосувати науку та дані до UAP», — про це йдеться в заяві Еванса.

Представники NASA повідомили, що результати команди будуть оприлюднені в середині 2023 року, коли дослідження завершиться.

За інф. з сайту www.space.com

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.