NASA хоче отримати інформацію про цілі експедицій до Місяця і Марса

news 18 05 22v

Оскільки NASA планує відправити астронавтів на Місяць у рамках місії «Артеміда» (Artemis) і розглядає її як підготовку для дослідження Марса людиною, агентство закликає промисловість США, наукові кола, міжнародні спільноти та інші зацікавлені сторони зробити свій внесок у визначення цілей дослідження далекого космосу.

NASA оприлюднило проєкт комплексу цілей високого рівня у вівторок, 17 травня, визначивши 50 точок, які охоплюють чотири основні категорії досліджень — транспорт і житло, інфраструктура Місяця та Марса, функціонування, наука. Зауваження і коментарі до цих матеріалів треба подати не пізніше 31 травня поточного року.

«Зворотній зв’язок, який ми отримаємо щодо встановлених нами цілей, визначать наші плани дослідження Місяця та Марса на наступні 20 років», — сказала заступник адміністратора агентства Пем Мелрой (Pam Melroy). «Ми як в NASA, так і в зовнішніх зацікавлених колах, шукаємо тих, хто має охоту допомогти нам точно сформулювати ці цілі, що будуть максимально зрозумілими протягом усього нашого процесу. Завдяки такому підходу ми знайдемо потенційні прогалини в нашій структурі, а також визначимо ті питання, де наші цілі збігаються з цілями промисловості та міжнародних партнерів для майбутньої співпраці».

Оскільки NASA планує відправити астронавтів на Місяць у рамках місії «Артеміда» (Artemis) і розглядає її як підготовку для дослідження Марса людиною, агентство закликає промисловість США, наукові кола, міжнародні спільноти та інші зацікавлені сторони зробити свій внесок у цілі дослідження далекого космосу. Відео з сайту NASA.

Наразі не йдеться про будь-який офіційний запит на інформацію чи іншу діяльність із закупівель для цієї роботи, якою керує група з Управління місії розвитку дослідницьких систем (Exploration Systems Development Mission Directorate) в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

«Ці цілі підготують нас як до першої випробувальної пілотованої місії навколо Марса, так і до першої місії людини на поверхню Червоної планети», — сказав Джим Фрі (Jim Free), заступник адміністратора Управління місії розвитку дослідницьких систем. «Після розгляду відгуків про цілі ми будемо працювати з нашими партнерами, щоб обговорити пропозиції і завершити формулювання цілей цієї осені».

Агентство проведе два семінари для зацікавлених сторін з метою обговорення відгуків щодо проєкту цілей. Перший запланований на червень за участю партнерів з американської промисловості та наукових кіл (запросять тих, у кому зацікавлене NASA з огляду їх відгуків щодо цілей). Другий семінар з міжнародними організаціями відбудеться у липні.

Агентство також очікує коментарі від працівників NASA, щоб вони зробили свій внесок у оновлені цілі через внутрішні процедури агентства.

Список усіх 50 цілей і глосарій термінів доступні онлайн за адресою: https://go.nasa.gov/3Np19NP.

Публічні коментарі можна надіслати онлайн до 31 травня за адресою: https://socialforms.nasa.gov/m2m-objectives.

За інф. з сайту www.nasa.gov.nasa.gov

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.