Обрано місця посадки європейського марсохода на Марсі у 2021 році

news 29 03 17Керівники космічної місії «ЕкзоМарс-2020» (ExoMars 2020) визначили два ймовірні місця посадки марсохода, який Європейське космічне агентство (European Space Agency, ESA) планує доставити на Червону планету 2021 року з метою пошуку на ній ознак життя. ExoMars 2020 — друга частина місії «ЕкзоМарс», що розпочалася у жовтні 2016 р. Тоді до Марса прибув орбітальний космічний апарат Trace Gas Orbiter (TGO) і посадковий модуль «Скіапареллі».

«Скіапареллі», на жаль, розбився об поверхню Марса, а TGO став штучним супутником планети й невдовзі розпочне наукові дослідження, зокрема визначення джерела походження марсіанського метану.

news 29 03 17 1v

Уявлення художника про європейський марсохід ExoMars (на передньому плані) і російську стаціонарну наукову платформи (на тлі ліворуч) на поверхні Марса. Фото з сайту www.space.com.

Марсохід здійснить посадку на поверхню планети або в районі плато Оксія (Oxia Planum), або долині Морс (Mawrth Vallis). Ці два місця у північній півкулі Марса мають явні ознаки рідкої води, яка була тут в далекому минулому.

news 29 03 17 2v

На світлині ліворуч — плато Оксія; праворуч — долина Морс. В одне з цих місць 2021 р. здійснить посадку марсохід європейської місії ExoMars 2020. Фото з сайту ESA.

Обрані ділянки земляни не вивчали у попередніх марсіанських місіях. Яка з них стане фіналістом, стане відомо приблизно за рік до запуску космічного апарата. За цей час науковці мають оцінити їх як з огляду на привабливість наукових досліджень, так і технічних можливостей — наприклад, безпечної посадки там космічного зонда.

За інф. з сайту www.space.com.space.com

 

 

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.