NASA розглядає пропозиції для нової місії з вивчення Сонячної системи

news 09 05 17Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (National Aeronautics and Space Administration, NASA) США отримало і взяло до розгляду 12 пропозицій для майбутніх досліджень Сонячної системи з допомогою автоматичних космічних апаратів. Ці пропозиції, представлені в рамках програми NASA «Нові рубежі» (New Frontiers), протягом наступних семи місяців мають пройти науково-технічну експертизу. Мета полягає в тому, щоб упродовж двох років дібрати місію, яка б могла початися в середині 2020-х років.

«Нові рубежі для пошуку відповідей на найважливіші нині в нашій Сонячній системі питання, спираючись на попередні місії, мають продовжити розширення меж досліджень» — зауважив Томас Зурбучен (Thomas Zurbuchen), помічник адміністратора Управління наукових місій NASA у Вашингтоні. «Ми з нетерпінням очікуємо розгляду цих цікавих пропозицій щоб рухатися вперед з нашою наступною сміливою дослідницькою місією.»

news 09 05 17 v

Схематичне зображення сонячної системи. Фото з сайту NASA.

Вибір однієї або кількох концепцій для наступного етапу добору буде оголошено в листопаді. Планується, що по завершенні етапу концептуальних проектів буде дібрано пропозицію для програми «Нові рубежі» і її розгляд в наступних етапах місії. Процес добору пропозицій для нової місії відбувається на основі конкуренції.

Пропозиції для нових проектів мали бути подані в межах таких шести тем:

• Добір зразків з поверхні комети (Comet Surface Sample Return)

• Добір зразків з Місяця — Басейн Південний полюс — Ейткен (Lunar South Pole-Aitken Basin Sample Return)

• Світи океану (Титан / або Енцелад) — Ocean Worlds (Titan and/or Enceladus)

• Зонд для вивчення Сатурна (Saturn Probe)

• Тур до троянців (астероїди — Ред.) і зближення (Trojan Tour і Rendezvous)

• Зонд для вивчення Венери (Venus In Situ Explorer).

Нова місія згідно з планами отримає фінансування в розмірі 1 млрд доларів. Вона буде четвертою в рамках програми «Нові рубежі». Її попередники — місія «Нові горизонти» (New Horizons) до Плутона, місія «Юнона» (Juno) до Юпітера, а також OSIRIS-REх — політ космічного зонда до астероїда Бенну та забір його зразків.

Докладніше про програму New Frontiers NASA і її місії за адресою: https://discoverynewfrontiers.nasa.gov/index.cfml.

За інф. з сайту www.nasa.gov

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.