Біля зорі Тау Кита виявлено землеподібні планети

news 11 08 17Міжнародна команда астрономів, яку очолював Фабі Фенґ (Fabo Feng) з університету Гертфордшира (Великобританія), виявила біля зорі Тау в сузір’ї Кита чотири планети, схожих розмірами на Землю. Дві з них лежать в зоні життя своєї зорі, яку, з огляду на фізичні характеристики, відносять до зір сонячного типу. Результати науковців оприлюднив Astrophysical Journal.

Маса найменшої з чотирьох планет становить 1,7 мас Землі. Хоча планети, які лежать в зоні життя, можуть бути потенційно населеними, науковці мають щодо цього великі сумніви. Річ в тому, що навколо зорі Тау Кита існує потужний диск з дрібних кам’янистих тіл, що може призводити до бомбардування поверхні планет кометами та астероїдами.

news 11 08 17 1v

Порівняння планетних системи Тау Кита (вгорі) та Сонячної системи (внизу). Фото з сайту www.spaceanswers.com.

Планети виявлено методом радіальних швидкостей (визначення «погойдування зорі», спричиненого гравітаційною дією планет) на підставі спостережних даних, отриманих з допомогою спектрографа HARPS в обсерваторії Ла Сілла (Чилі) та спектрографа HIRES в обсерваторії імені Кека на Гаваях. Для відсіювання сигналу, спричиненого дією планет, від шуму, викликаного активністю зоряної поверхні, науковці використали точний метод аналізу даних, розроблений Мікко Туомі (Mikko Tuomi) з університету Гертфордшира.

news 11 08 17 2v

На світлині показано положення зорі Тау Кита в сузір’ї Кита. Фото ВЦ «Наше небо» (з допомогою електронного планетарію Stellarium).

Зоря Тау Кита лежить на відстані майже 12 світлових років від Землі. На зоряному небі її можна спостерігати неозброєним оком. Вона є однією з найближчих до нас зір, що схожі на Сонце.

За інф. з сайту www.spaceanswers.com

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.